Ноћ истраживача

Као и неколико претходних година, и ове године смо посетили Ноћ истраживача. То је манифестација која се организује у септембру, а има за циљ популаризацију науке и учење кроз забаву.

У петак, 28.09.2018, ученици 5-1, 5-2 и 6-2 су, са својим одељењским старешинама, наставницима и директорком школе,посетили део ове манифестације који је био у тржном центру Big Fashion.

У ЕВРОПСКОЈ НОЋИ ИСТРАЖИВАЧА 2018. видели смо копије инструмената и упознали се са музиком средњег века и ренесансе; видели смо како на керамичком точку настају предмети од глине; играли смо математичку игру из Кеније – Шисима; правили смо венце од дрвећа и цвећа и сазнали које су биљке нашим прецима биле најзначајније, које су користили у исхрани и како су се уз помоћ биљака лечили; видели смо зграде у Београду саграђене у периоду и у стилу сецесије; правили смо слова у стилу мозаика.

Утисци ученика су изузетно позитивни па се надамо да ћемо и следеће године бити гости овог научно-забавног догађаја.